Živě

Chtěl bych trénovat národní tým, hlásí se Mourinho o angažmá u reprezentace

23. června 2019 12:42 - Praha

Uvidíme ho na Euru 2020? Legendární trenér José Mourinho je od loňského prosince bez angažmá. Nezdarem skončila jeho mise u Manchesteru United, a portugalský stratég se tak pomalu ale jistě hlásí o novou výzvu. Podle posledních vyjádření to vypadá, že přišel čas, aby Special One usedl reprezenatční lavičku.

 

Twitter

Šestapadesátiletý Mourinho se nechal slyšet, že reprezentační angažmá preferuje před klubovým. Kouč je bez práce od prosincového vyhazovu z Manchesteru United. Ten pod jeho vedením zažil nejhorší start do ligy za posledních 28 let. Mourinhovi ale koučování zjevně chybí, a tak vyhlíží nové trenérské štace.

„Chtěl bych trénovat v nových soutěžích, přemýšlím o Euru a o mistrovství světa," nechal se slyšet pro Eleven Sports dvojnásobný vítěz Ligy mistrů. „Nemusí to nutně být portugalská reprezentace," dodal Mourinho.

„V kariéře bych zároveň rád zvítězil ještě v páté lize a Ligu mistrů vyhrál se třetím klubem," řekl médiím superúspěšný kouč, který je mistrem Španělska, Anglie, Itálie i Portugalska. „Pokud za mnou někdo přijde a řekne, že teď nejsou podmínky pro výhru, ale pojďme je společně vytvořit, tak já o takové nabídce budu uvažovat," prozradil médiím svůj nejnovější postoj.

V souvislosti s Mourinhem se od jeho odchodu z Manchesteru objevilo mnoho spekulací. Mluvilo se o Realu Madrid, v úvahu připadá také jeho návrat na lavičku Chelsea, která po odchodu Maurizia Sarriho trenérskou židli prozatím neobsadila. Skloňován byl i v i v Newcastlu, především kvůli změně majitelů. Vzhledem k poslednímu prohlášení je však docela možné, že slavného Portugalce uvidíme u nějakého reprezentačního výběru v rámci Eura 2020. Jisté je, že uzavřít trenérskou kariéru se Mourinho prozatím nechystá.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.