Kuriózní situace! V zápase dali za stejný tým gól dva hráči s totožným jménem

Suez/Praha

Pozoruhodná situace byla k vidění v Poháru afrických národů. A fanoušek z toho mohl být trochu zmatený. V 55. minutě utkání mezi Mali a Mauritánií (4:1) Adama Traoré z Mali skóroval a zvýšil na 3:0. O pár minut později vystřídal. Jenže v 74. minutě se v listině střelců objevil opět hráč jménem Adama Traoré. Jak je to možné?

Střídající Adama Traoré vstřelil čtvrtou branku Mali v utkání Poháru afrických národů proti Mauritánii. Ještě před jeho příchodem na hřiště ale padl gól, jehož autorem byl jiný Adama Traoré.

Celá situace má poměrně jednoduché a zároveň kuriózní vysvětlení. Za Mali hráli dva fotbalisté, kteří se jmenují Adama Traoré. A oba skórovali. Střelec třetího gólu Mali, záložník Monaka hostující v belgických Bruggách, šest minut po své trefě vystřídal a naskočil za něj jeho jmenovec, který pro změnu hraje na pozici útočníka v druholigovém francouzském celku Orléans.

Proto se stalo, že se do listiny střelců zapsal dvakrát Adama Traoré, ale každý gól měl jiného autora. Známých hráčů se jménem Adama Traoré je ale ve fotbalovém světě víc.

Třeba v Anglii hraje Adama Traoré, tentokrát pro změnu reprezentant Španělska. Ten v současné době nastupuje v dresu Wolverhamptonu a v minulosti hrával třeba i za rezervu Barcelony.

Fotbaloví fanoušci mohou znát i dalšího Adamu Traorého, levého beka naposledy hrajícího v tureckém Göztepe. Tento hráč z Pobřeží slonoviny má za sebou mimo jiného angažmá v Basileji, kde se potkal s českým reprezentantem Markem Suchým.