Živě

Podlehli Egyptu 0:2. Tak si fotbalisté DR Kongo udělali alespoň selfie se Salahem

27. června 2019 17:05 - Káhira/Praha

Výsledek si za rámeček nedají, fotku s hvězdou však ano. Fotbalisté DR Kongo podlehli ve středu večer výběru Egypta na stadionu v Káhiře poměrem 0:2. Ani prohra a ztráta nadějí na postup do další fáze mistrovství Afriky však některé členy poraženého týmu neodradila od snahy ukořistit selfie s jedním z nejpopulárnějších sportovců arabského světa. Mohamed Salah soupeřům ochotně vyhověl.

 

Suhaib Salem, Reuters

Salah vítězství Egypta 2:0 dirigoval asistencí a gólem. Druhá výhra ve skupině A znamená pro svěřence Javiera Aguirreho jistotu postupu do osmifinále turnaje. Opačný osud s největší pravděpodobností čeká na Konžskou republiku, která má před závěrečným střetnutím na bodovém kontě nulu.

Prohra 0:2 a ztráta reálných šancí na postup však nezastavila některé fotbalisty od toho, aby po závěrečném hvizdu naháněli na trávníku Mohameda Salaha a žádali ho o společnou fotku. Přece jen šlo o příležitost, jaká se jim už v životě naskytnout nemusí.

Egyptu, sedminásobnému vítězi mistrovství Afriky, stačí k udržení prvního místa ve skupině A v závěrečném střetnutí remizovat s druhou Ugandou. V něm se Egypťané budou muset obejít bez Amra Wardy, který byl kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování vyloučen z týmu.

Ke kauze s vyhazovem se na sociální síti Twitter vyjádřila i hvězda Liverpoolu Salah. V diplomatickém komentáři se nejprve zastal ženských práv s tím, že slovo ne znamená ne a k ženám by mělo být přistupováno s maximálním respektem. Zároveň však uvedl, že každý, kdo udělá chybu, by měl dostat možnost své jednání napravit.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.