Rubriky:

Ostatní

Suárez neunesl tíhu a dovršil zmar Uruguaye na Copě

30. června 2019 11:02 - Salvador

Spěchal, aby se po květnové operaci kolena dostal do formy, ale očekávání uruguayský kanonýr Luis Suárez nenaplnil. Barcelonský fotbalista v sobotním čtvrtfinále v rozstřelu jako jediný neproměnil penaltu a zatímco se Peruánci radovali ze senzačního postupu, opustil Copu América v slzách.

 

Luisa Gonzalez, Reuters

"Strašně ho to vzalo. V rozhodující chvíli selhal, ale to je fotbal, to je život," řekl Edinson Cavani, Suárezův spoluhráč v útoku nejúspěšnější země v historii jihoamerických šampionátů. Uruguay vyhrála titul patnáctkrát, poslední ale už před osmi lety.

Ve čtvrtfinále s Peru dali Suárez a spol. v základní hrací době tři góly, ale všechny byly po konzultaci s videem odvolány. Peruánci nevystřelili na branku ani jednou. Suárez, nejlepší střelec reprezentace, rozstřel začal a padající gólman Pedro Gallese jeho střelu zastavil břichem.

Luis Suárez (vlevo) opouštěl hřiště v slzách.

Eraldo Peres, ČTK/AP

"Podržel nás v rozhodující chvíli," radoval se kouč Ricardo Gareca, jehož tým prošel do play off ze třetího místa ve skupině. Uruguay "céčko" vyhrála, v sobotu ale její sen v brazilském Salvadoru skončil.

"Fotbal není o zásluhách. Penalty zvládli lépe," konstatoval obránce Diego Godín. "Neuznali nám tři góly. Nevyužili jsme tlak, šance, nedali potřebný gól," konstatoval. Ofsajd zmařil radost střelcům Suárezovi, Cavanimu i De Arrascaetovi.

Peru ve středu vyzve obhájce titulu Chile. O den dříve si to rozdají Brazílie a Argentina s Lionelem Messim. Pokud by Argentinci dosáhli až na trofej, vyrovnají rekord Uruguaye.

ČTK

Časová osa: Ostatní