Madagaskar - Nigérie 2:0Madagaskar při debutu na mistrovství Afriky postoupil ze skupiny

Káhira

Fotbalisté Madagaskaru ozdobili premiérový start na finálovém turnaji mistrovství Afriky výhrou nad Nigérií a zajistili si postup do vyřazovací fáze. V závěrečném zápase ve skupině nečekaně porazili trojnásobné kontinentální šampiony 2:0 a v konečné tabulce je předstihli.

Fotbalista Guiney Mohamed Yattara oslavuje jeden ze svých dvou gólů proti Burundi.

Bez porážky i bez obdrženého gólu prošel do osmifinále domácí Egypt. V posledním duelu skupiny porazili pořadatelé mistrovství Ugandu 2:0, pro niž i přes prohru turnaj nekončí. Egypťany poslal do vedení svou druhou trefou na šampionátu hvězdný útočník Liverpoolu Mohamed Salah, druhý gól přidal ještě do poločasu Ahmad Almuhammadí.

Nigérie měla už před posledním utkáním postup do osmifinále jistý, nyní ale půjde dál ze druhého místa. O jedno z největších překvapení dosavadního průběhu turnaje se góly postarali Lalaina Nomenjanahary, který v prvním poločase využil chyby obránce, a po přestávce Carolus Andriamatsinoro.

Egyptský útočník Mohamed Salah oslavuje svůj gól proti Ugandě.