Rubriky:

Ostatní

Živě

USA - Curacao 1:0

Američany i Jamajku poslala do semifinále jediná branka

1. července 2019 07:23 - Filadelfie

Semifinále na mistrovství Severní a Střední Ameriky doplnili fotbalisté USA a Jamajky. Oběma týmům v neděli stačil k postupu jediný gól. Americkým obhájcům Zlatého poháru zajistil v domácím prostředí ve Filadelfii výhru nad překvapením turnaje Curacaem Weston McKennie. Jamajka vyřadila Panamu díky penaltě, kterou proměnil Darren Mattocks.

McKennie se v 25. minutě prosadil hlavou po centru Christiana Pulisice, za kterého Chelsea zaplatila Dortmundu 64 milionů eur. "Řekl jsem mu, ať to zkouší poslat na zadní tyč, že tam budu nabíhat. Funguje to čím dál líp," pochvaloval si střelec.

Američané se v semifinále ve středu utkají s Jamajkou, s kterou předloni hráli o titul. O den dříve proti sobě nastoupí týmy Haiti a Mexika.

Jamajčanům vynesl postup přes Panamu pokutový kop střídajícího Mattockse, který se k němu postavil sotva dvě minuty po svém příchodu na hřiště. "Vždyť oni neměli skoro žádnou šanci. Jenže my jsme selhali v zakončení," litoval panamský kouč Julio Dely Valdés.

Zlatý pohár, mistrovství Severní a Střední Ameriky ve fotbale:
Čtvrtfinále:
USA - Curacao 1:0 (1:0)
Branka: 25. McKennie.
Jamajka - Panama 1:0 (0:0)
Branka: 74. Mattocks z pen.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.