Rubriky:

Ostatní

Živě

Kopačky vyměnil za tretry. Ronaldo trénoval se sprinterskou legendou

3. července 2019 12:24 - Lisabon/Praha

Pořád nemá dost. Chce být lepší a lepší. Cristiano Ronaldo tříbil běžeckou techniku. Čtyřiatřicetiletá hvězda Juventusu Turín si zaběhala s portugalskou sprinterskou legendou. V tréninkovém centru Sportingu Lisabon fotbalovou Superstar značky CR7 na atletické dráze driloval Francis Obikwelu, několikanásobný mistr Evropy a držitel stříbrné olympijské medaile na trati 100 metrů.

Ronaldo se v rodném Portugalsku pilně připravuje na nadcházející sezonu. Pětinásobný vítěz Ligy mistrů by v příštím ročníku rád pozvedl slavný pohár nad hlavu pošesté. Pomoci by mu k tomu mohly kromě jiného také sprinterské tréninkové dávky, které nabírá u svého krajana.

Ronaldovi s atletickou průpravou pomáhá jeden z nejpovolanějších. Čtyřicetiletý Obikwelu svou sprinterskou kariéru ověnčil několika medailemi. Portugalský atlet původem z Nigérie je trojnásobný šampion Evropy z tratí na 100 a 200 metrů. Na olympijských hrách 2004 v Aténách získal stříbrnou medaili. Stejný kov vyválčil také z mistrovství světa v roce 1997.

„Byla to skvělá zkušenost. Zatrénoval jsem si se svým přítelem," napsal k příspěvku na Instagramu Ronaldo. „Bylo parádní absolvovat trénink s mým dobrým kamarádem," opáčil mu pod videem Obikwelu, který je dosavadním držitelem evropského rekordu na 100 metrů s časem 9,86.

pb, Sport.cz

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.