Rubriky:

Ostatní

Živě

Zpackaná penalta podtrhla zmar Chilanů. Peruánský brankář si exekutora vychutnal

4. července 2019 13:37 - Porto Alegre/Praha

Fotbalisté Chile nedovrší zlatý hattrick na mistrovství Jižní Ameriky. Vítězové dvou posledních ročníků nestačili v Portu Alegre během středečního semifinále na výběr Peru a prohráli 0:3. Jejich střelecké trápení umocnil v závěru utkání Peruánský gólman Pedro Gallese, který si vychutnal panenkovskou penaltu Eduarda Vargase.

Fotbalisté Peru vedli po první půli 2:0, když se trefili Edison Flores a Yoshimar Yotún. Pod druhým gólem se chybou výrazně podepsal Chilský brankář Gabriel Arias.

V první minutě nastavení přidal definitivní pojistku peruánského postupu kapitán Paolo Guerrero. Chilané dostali v nastavení ještě možnost korigovat skóre, když sudí v jejich prospěch odpískal pokutový kop. Pokus Eduarda Vargase o penaltu dloubákem skončil ale totálním nezdarem.

Peruánci budou mít v neděli možnost dosáhnout na překvapivý úspěch. Copu América vyhrál severozápadní stát Jižní Ameriky naposledy v roce 1975. V cestě za titulem mu ovšem bude stát hvězdami nabitý kádr Brazilců.

pb, Sport.cz

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.