Rubriky:

Ostatní

Živě

Infantino chce rozšířit i mistrovství světa fotbalistek

5. července 2019 16:44 - Lyon

Předseda mezinárodní federace FIFA Gianni Infantino chce rozšířit i mistrovství světa fotbalistek. Na příštím šampionátu v roce 2023 by podle něj mělo hrát 32 týmů místo současných 24. Tento návrh přednese vedení FIFA.

 

Bernadett Szabo, Reuters

"Musíme jednat rychle. Pokud se rozhodneme rozšířit počet týmů pro rok 2023, měli bychom začít znovu s výběrem hostitele, aby měl každý možnost turnaj pořádat nebo spolupořádat. Nic není nemožné," řekl Infantino na tiskové konferenci před závěrečným víkendem mistrovství světa ve Francii.

Letošní šampionát, v pořadí osmý, označil za nejlepší v historii. Podle něj dal ženskému fotbalu příležitost k dalšímu globálnímu rozvoji. Za jeden nebo dva roky by chtěl uspořádat i ženské mistrovství světa klubů, jako mají muži. V příštích čtyřech letech slíbil investovat do ženského fotbalu miliardu dolarů.

Infantino byl velkým zastáncem rozšíření mužského MS už v roce 2022 z 32 na 48 mužstev. Nakonec se ale nejbližší šampionát v Kataru odehraje podle původních plánů a více týmů bude startovat až v roce 2026 v USA, Kanadě a Mexiku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.