Rubriky:

Ostatní

Šok pro fanoušky počítačových her. FIFA 20 se musí obejít bez slavného klubu

19. července 2019 07:10 - Turín/Praha

Fanoušci sportovních počítačových her jsou zaskočeni. Až si totiž pořídí hru ze slavné série FIFA pro příští rok nazvanou FIFA 20, nenajdou v ní jeden z nejznámějších klubů světa - italský Juventus. S informací přišel server BBC.

 

Profimedia.cz

Důvod je jednoduchý, exkluzivní dohodu s úřadujícím mistrem Serie A totiž podepsal konkurenční PES (Pro Evolution Soccer) 2020. FIFA tak poprvé po 25 letech nebude na tento italský klub vlastnit licenci.

Hvězdný útočník Juventusu Cristiano Ronaldo přitom byl vyobrazen na přebalech posledních dvou vydání slavné hry (ve FIFA 18 ještě v dresu Realu Madrid).

EA Sports, vydavatel hry FIFA, se rozhodl se situací popasovat po svém. Místo Juventusu bude ve FIFA 20 klub s názvem Piemonte Calcio, který bude mít vlastní znak i dresy. Následně EA Sports oznámil, že navázal dlouhodobé partnerství s Liverpoolem, úřadujícím šampionem Ligy mistrů. S ním pro změnu předtím spolupracoval výrobce PES Konami.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.