Rubriky:

Ostatní

Vzpomínky na tragédii ožily. Trenéra po kolapsu odvezla sanitka

22. července 2019 09:48 - Bukurešť/Praha
(Aktualizováno: 22. července 2019 09:53)

Šokující zážitek mají za sebou fotbalisté v rumunské lize, kde během utkání Dinama Bukurešť s Craiovou zkolaboval na lavičce kouč Dinama Eugen Neagoe. Podle všeho prodělal infarkt, z trávníku jej odvezla sanitka. Hráči v slzách přihlíželi, jak jejich kouč bojuje o život. Možná se jim vybavily vzpomínky, kdy před třemi lety zemřel během ligového utkání záložník Dinama Patrick Ekeng. Tentokrát vše ale dobře dopadlo, trenér by měl být v nemocnici při vědomí a mimo ohrožení života.

 

Profimedia.cz

Zápas rumunské ligy byl v plném proudu, když se jednapadesátiletý kouč zhroutil na lavičce a ztratil vědomí. Podle všeho měl Neagoe v 25. minutě utkání nejprve potíže s dýcháním, jeden člen trenérského štábu se snažil kouči podat vodu, aby se osvěžil, ale zdravotním trablům už nezabránil. Začal boj o život a závod s časem.

Kapitán týmu Dan Nistor začal okamžitě gestikulovat, že je třeba zavolat sanitku. První pomoc nejprve přišla přímo na lavičce, nakonec kouč ale skončil v nemocnici. Nehrálo se patnáct minut a fotbalisté zděšeně sledovali, jak trenér bojuje o život, někteří skrývali slzy, Mihai Popescu schoval obličej do dlaní, když kouče odnášeli na nosítkách.

Kamerunský fotbalista Ekeng zemřel po kolapsu v zápase rumunské ligy

Všem se nejspíš v hlavě vybavily vzpomínky na tři roky starou tragickou událost, kdy na zástavu srdce zemřel záložník Dinama Patrick Ekeng. Podle rumunského listu Gazeta Sporturilor je ale kouč Neagoe při vědomí a v nemocnici čeká na další vyšetření.

Asi nejméně podstatnou zprávou je, že Dinamo nakonec utkání prohrálo 0:2.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.