Rubriky:

Ostatní

Hrozivý účet po střetech fanoušků. Tři mrtví a deset zraněných, mezi nimi i fotbalisté

19. srpna 2019 15:26 - Tegucigalpa/Praha

Nevídaný případ násilí a děsivou událost zažilo honduraské hlavní město Tegucigalpa. Během výtržností fotbalových fanoušků tam zemřeli tři lidé. Dalších deset vyvázlo se zraněním, mezi nimi i Emilio Izaguirre, bývalý dlouholetý obránce skotského Celticu, který v současnosti nastupuje za honduraský celek Motagua. O případu informoval server BBC.

 

Twitter: Fútbol Club Motagua

Násilí propuklo před derby mezi týmy Olimpia a Motagua. Izaguirre je jedním z trojice hráčů, kteří byli zraněni poté, co dav na jejich klubový autobus házel kameny a fotbalisty zasáhly střepy z rozbitého skla. Tím střety odstartovaly, boje pak pokračovaly jak na stadionu, tak i mimo něj.

Dalšími zraněnými hráči Motaguy mají být podle Twitteru klubu Roberto Moreira a Jonathan Rougier. Kromě nich byli zraněni i fanoušci a došlo i k úmrtí.

„Tři lidé zemřeli a sedm bylo postřeleno a pobodáno. Jedním z nich je malý chlapec. Tři z dospělých zraněných jsou v kritickém stavu," uvedla pro agenturu Reuters Laura Schoenherrová, mluvčí nemocnice, kam byli zranění převezeni.

Motagua z incidentu viní členy ultras skupiny fandící Olimpii nazvané Ultra-Faithful Olimpia fan club a pro viníky požaduje přísné tresty. Zápas byl odložen.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.