Trenér Kostariky skončí, nebaví ho dlouhé čekání na zápasy

5. září 2019 09:30 - San José

Trenér fotbalistů Kostariky Gustavo Matosas se rozhodl, že po pátečním přípravném utkání s Uruguayí odstoupí z funkce. Dvaapadesátiletý kouč si stěžuje, že působení u reprezentace mu nevyhovuje, protože mezi zápasy jsou dlouhé přestávky.

 

Moises Castillo, ČTK/AP

"Zjistil jsem, že u nároďáku se cítím hrozně nevyužitý, leda bych se ukoukal k smrti u videa. Tohle mě nebaví," prohlásil argentinský rodák, který reprezentoval Uruguay. Podle médií má namířeno do mexického klubu Atlético San Luis.

Matosas trénuje 17 let, ale reprezentaci vedl poprvé. Loni v říjnu se stal nástupcem Óscara Ramíreze, který s týmem vypadl v základní skupině mistrovství světa v Rusku. Matosasovým cílem bylo navázat s Kostarikou na úspěch na světovém šampionátu v roce 2014 v Brazílii, kde poprvé postoupila do čtvrtfinále. Nakonec skončí už po devíti zápasech.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.