Rubriky:

Ostatní

Inter Milán otevřel v České republice svoji první akademii. Bude na Letné

9. září 2019 14:28

Fotbalový klub Inter Milán slavnostně otevřel první akademii v České republice. Zástupci soupeře pražské Slavie v základní skupině Ligy mistrů to dnes oznámili na tiskové konferenci v Praze. U otevření nechyběla ani hráčská legenda klubu a viceprezident "Nerazzurri" Javier Zanetti.

 

Profimedia.cz

"Jsem rád, že rozvoj tohoto projektu po celém světě nám umožňuje rozšiřovat ho dál. Zároveň jím rozšiřujeme naše know-how a zůstáváme v úzkém kontaktu s našimi fanoušky," řekl šestačtyřicetiletý Zanetti.

"Vybrali jsme si Českou republiku, protože sdílí naše hodnoty a můžeme je zde velmi dobře skloubit s výukou fotbalu a spoluprací se školami, protože si myslíme, že vzdělávání ve sportu je základem výchovy každého dítěte," uvedl Zanetti, který v roce 2010 vyhrál s Interem Ligu mistrů.

Česko sdílí naše hodnoty, chválila legenda

Projekt milánské akademie vznikl v roce 2008. "Dnes se jej účastní asi deset tisíc kluků a dívek po celém světě. Výsledky jsou za tu dobu velmi uspokojivé a projekt se neustále rozšiřuje," prohlásil technický ředitel Inter Academy Marco Monti.

V Česku se otevře osmnáctá Inter Academy. Další působí v Argentině, Bělorusku, Brazílii, Číně, Guatemale, Indonésii, Japonsku, Kanadě, Libanonu, Maďarsku, Rusku, na Slovensku, Ukrajině a v Uruguayi.

Kde bude druhý areál?

Inter Academy bude v Praze oficiálně spuštěna 23. září, kdy přijede první stálý trenér. "Bude se věnovat nejenom dětem, ale i trenérům. Je předčasné komentovat, kolik tréninků týdně se uskuteční. Zahájíme tu aktivitu ve spolupráci se školami, prezentací akademie, následně děti budou trénovat," konstatoval manažer akademie pro Prahu Jiří Hrabovský.

"Celý rok budeme působit v areálu na Letné, kde jsou menší hřiště různých rozměrů s osvětlením. Ideálně za půl roku budeme mít druhý areál, kde akademie zůstane i do dalších let," dodal Hrabovský. Umístění druhého areálu se teprve určí.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní