Rubriky:

Ostatní

Zlatan dává všem školákům volno, lákal Ibrahimovic na odhalení sochy. Slib ale neplatil

8. října 2019 21:17 - Malmö/Praha

Hvězdný švédský fotbalista Zlatan Ibrahimovic má ode dneška v rodném Malmö téměř třímetrovou bronzovou sochu. Odhalil ji odpoledne mezi starým a novým stadionem před zhruba tisícovkou fanoušků. Ještě předtím osmatřicetiletý kanonýr pozval na slavnost zejména své malé příznivce.

sntv

"Zlatan dává všem školákům v Malmö volno, aby se mohli ceremonie zúčastnit," napsal na twitter. Městská rada musela krátce poté vydat prohlášení, že Ibrahimovicův příspěvek pro děti není oficiální propustkou ze školy.

Socha měří 270 centimetrů, váží půl tuny a znázorňuje Ibrahimovice při oslavě gólu, byť je naboso. Švédský kanonýr momentálně střílí góly v USA za Los Angeles Galaxy, kde vylepšil klubový rekord. Do rodného města zavítal během pauzy v MLS. Po skončení základní části začne s Galaxy play off až za týden.

Zlatan zase baví. Nejdřív gól zpoza brankové čáry, pak etuda jako z Matrixu

V dresu Malmö vstoupil Ibrahimovic v roce 1999 do světa velkého fotbalu. Od té doby sbíral úspěchy v Ajaxu Amsterodam, Juventusu, Interu a AC Milán, Barceloně, Paris St. Germain, Manchesteru United a nyní v Galaxy. Na kontě má přes 400 gólů na klubové scéně, za švédskou reprezentaci dal 62 branek.

"Někteří hráči dostávají trofeje, někteří sochy. A někteří obojí," dodal typicky sebevědomý Ibrahimovic.

ČTK

Časová osa: Ostatní