Česko - Mexiko 1:2Sen o obhajobě titulu je fuč. Fotbalisté nezvládli reprízu zlatého finále MS

Perth

Druhý velký obrat nezvládli. Američany ještě v osmifinále přemohli, dalšího soupeře už ne. Česká reprezentace tak titul mistrů světa v malém fotbale neobhájí. Ve čtvrtfinále šampionátu v Austrálii podlehla v repríze posledního finále Mexiku 1:2. Jediný gól českého týmu vstřelil Paděra. Národní tým si tak poprvé od roku 2014 nezahraje na velkém turnaji o medaile.

Česká reprezentace v malém fotbalu na MS v Tunisku slavila zlato. V Austrálii obhajobu nezvládla.

Hořký konec všech nadějí. Češi během čtvrtfinále ani jednou nevedli a na velkém turnaji nakionec prohráli poprvé od ME v Brně v roce 2017.

Mexičané vyhráli první poločas 1:0, trefil se De la Fuente.

Obhájce titulu pak stálo velké úsilí, aby kanonýr Paděra ve 36. minutě vyrovnal. Češi tentokrát obrat nedotáhli do vítězného konce. Mexiko vstřelilo sedm minut před koncem rozhodující branku a postupuje do semifinále.