Rubriky:

Ostatní

Koronavirus přerušil fotbalové soutěže i v Brazílii a Mexiku

15. března 2020 22:28 - Mexiko/Sao Paulo

Kvůli pandemii koronaviru se zastavily fotbalové soutěže také v Brazílii a Mexiku, kde byly přerušeny první a druhá liga i nejvyšší soutěž žen. V zemi pětinásobných mistrů světa národní konfederace do odvolání zastavila Brazilský pohár, ženské a juniorské soutěže. Rozhodnutí o ligách jednotlivých států, které se nyní hrají, nechala na místních organizacích. Celostátní liga má začít až v květnu.

 

Zdeněk Pavlis

Brazilská konfederace se rozhodla jednat po protestní akci fotbalistů Grémia, kteří k dnešnímu zápasu se Sao Luiz nastoupili s rouškami. Hráči včetně trenéra Renata Portaluppiho tak při nástupu na trávník dali najevo nesouhlas s pokračováním soutěží. Portaluppi navíc pohrozil stávkou.

"Když nejednají příslušné orgány, musejí to vzít do svých rukou kluby. Všude ve světě se přestalo hrát, neměl by to udělat i brazilský fotbal?" uvedl Portaluppi.

Brazílie hlásila o víkendu 120 případů nákazy novým typem koronaviru. Mexiko má čtyři desítky nakažených.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.