Rubriky:

Ostatní

Kvůli koronaviru byla přerušena i fotbalová liga v Rusku

17. března 2020 15:07 - Praha

Kvůli šíření nákazy nového typu koronaviru se nebude hrát fotbal ani v Rusku. Premier Liga, nižší soutěže i pohár byly přerušeny do 10. dubna. Ruská fotbalová federace to oznámila po dnešním zasedání výkonného výboru.

 

spartak.com

Rusko bylo jednou z posledních evropských zemí, kde se přes pandemii koronaviru stále hrála fotbalová liga, někde jen s částečným omezením diváků. Naposledy se v pondělí odehrál zápas 22. kola mezi Tambovem a Samarou (3:0). Ruská federace k zastavení soutěží sáhla až poté, co počet nakažených lidí v zemi vystoupal na 93.

"Hlavní prioritou ruské Premier Ligy vždycky bylo zdraví a bezpečnost fanoušků. Toto rozhodnutí je nezbytným opatřením, které pomůže překonat dočasné problémy. Doufáme v pochopení a seriózní přístup fanoušků a klubů v boji proti šíření nemoci COVID-19. Všichni se v současné situaci musíme sjednotit a být co nejvíce zodpovědní," uvedl prezident ruské nejvyšší soutěže Sergej Prjadkin.

ŠKORPILŮV ZÁPISNÍK: Na fotbal nám zůstaly jen vzpomínky. Sportu zdar, virům zmar!

V Evropě už zůstává jen pár aktivních fotbalových lig. Na prázdných stadionech bez diváků se stále hraje na Ukrajině nebo v Turecku.

Vedle fotbalu se v Rusku až do dubna zastavily i další sporty. Dočasně se nebude hrát hokejová KHL ani basketbalová liga.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní