Bývalý fotbalista Asprilla střílel ze samopalu na ochranku

27. června 2008 18:45 - BOGOTÁ

Bývalý kolumbijský fotbalista Faustino Asprilla má problémy se zákonem, protože nedaleko své farmy v Kolumbii střílel ze samopalu na pracovníky bezpečnostní služby. Policie ho navíc obvinila z nezákonného držení zbraní a nařídila mu domácí vězení.

Incident se odehrál koncem dubna nedaleko Asprillovy farmy v jihozápadní Kolumbii. Bývalá hvězda Parmy se dostala do konfliktu s ochrankou soukromého kontrolního stanoviště na silnici, která odmítla Asprillu a jeho přátele - tři ženy a bodyguarda - pustit dál.

Podle páteční informace agentury AP se osmatřicetiletý bývalý fotbalista rozlítil, pokropil stanoviště dávkou ze samopalu a zasáhl ho 29 kulkami. Nikdo však nebyl zraněn.

Asprilla, který si zahrál na dvou světových šampionátech a nastupoval za Parmu či Newcastle, veškerá obvinění popřel. Po ukončení kariéry se známý bouřlivák účastnil několika reality show a dokonce pózoval nahý pro jeden kolumbijský magazín.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.