Rubriky:

Ostatní

Son Hung-min podstoupí výcvik u námořní pěchoty. Čeká ho brutální dril, plná polní i plynová komora

7. dubna 2020 21:26 - Soul/Praha

Jihokorejský fotbalový útočník Son Hung-min odletěl do vlasti a koncem dubna si tam odslouží povinný vojenský výcvik u armády. Sedmadvacetiletý hráč Tottenhamu Hotspur si vybral námořní pěchotu a čeká ho intenzivní měsíční dril. Vojenský úředník námořního sboru popsal průběh programu agentuře Reuters a zdá se, že věčně usměvavého fotbalistu čeká značně namáhavá šichta.

 

Twitter@talkSPORT

Hvězda Premier League nastoupí v koronavirové pauze na výcvik k jednotce námořníků 20. dubna na ostrově Čedžu. Nyní je fotbalista ještě v domácí karanténě po návratu z Anglie.

Za normálních okolností by Sona čekalo 21 měsíců služby. Díky předloňskému triumfu na Asijských hrách ale získali korejští fotbaloví reprezentanti výjimku. O to intenzivnější ale trénink nejspíš bude.

Najdeme si vás všechny, vzkázala FBI úplatnému vedení světového fotbalu. Teď došlo na ty, co hlasovali pro Katar

Úředník námořního sboru agentuře Reuters popsal, na co se musí sedmadvacetiletý hráč připravit. Půjde o disciplinární vzdělávání, bojové, chemické, biologické a jaderné cvičení. „Když už jste v armádě, musíte umět pálit z pušky, nadýchat se slzného plynu, účastnit se bitvy a plazit se po poli," řekl voják.

Trénink týkající se seznámení se slzným plynem prý probíhá ve zvláštní plynové komoře, kde musí mladí branci strávit několik minut. Údajně se jedná o nejnáročnější část celého programu. Měsíční intenzivní výcvik je zakončen 30kilometrovým pochodem v plné polní.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní