Rubriky:

Ostatní

Nejlepším střelcem ukončené Ligue 1 byl vyhlášen Mbappé

7. května 2020 19:10 - Praha

Nejlepším střelcem francouzské fotbalové ligy, která byla kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončena, byl vyhlášen Kylian Mbappé. Osmnáct branek dal sice také Wissam Ben Yedder z Monaka, ale ve prospěch útočníka Paris St. Germain rozhodlo víc gólů vstřelených ze hry.

 

Benoit Tessier, Reuters

Francouzská liga byla ukončena před týdnem poté, co tamní vláda až do září kvůli nákaze covid-19 zakázala konání velkých sportovních akcí. Mistrovský titul byl přidělen Paris St. Germain, který deset kol před koncem vedl tabulku o dvanáct bodů před druhým Olympiquem Marseille.

Dnes vedení soutěže vyhlásilo nejlepším střelcem Mbappého. Jednadvacetiletý útočník vstřelil všechny branky ze hry, zatímco Ben Yedder dal tři z pokutových kopů.

Vedení francouzské ligy si vezme půjčku na vyplacení TV práv

Francouzský reprezentant, který s národním týmem v roce 2018 vyhrál mistrovství Evropy, se stal nejlepším střelcem Ligue 1 podruhé za sebou.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.