Živě

Počet střídání s námi nikdo nekonzultoval, diví se Jihoameričané

9. května 2020 08:50 - Buenos Aires

Jihoamerickou fotbalovou konfederaci CONMEBOL udivilo páteční rozhodnutí FIFA, která vzhledem ke koronavirové krizi povolila dočasně využívat v zápasech pět střídání místo dosavadních tří. Předseda CONMEBOL Alejandro Domínguez prohlásil, že s jihoamerickými funkcionáři novinku nikdo nekonzultoval.

 

"Svoláme radu odborníků a rozhodneme, zda je toto řešení vhodné zařadit do našich soutěží," citovala Domíngueze agentura Reuters.

FIFA uvedla, že bude na organizátorech jednotlivých soutěží, zda změnu využijí. Podle světové federace byla novinka zavedena vzhledem k nabitému kalendáři, který týmy po uvolnění koronavirových opatření a opětovném rozehrání soutěží čeká. Platit bude ve všech soutěžích, které skončí do 31. prosince letošního roku.

Rozhodnuto! Fotbal čeká revoluční změna v pravidlech

Aby změna pravidel příliš neprotahovala zápasy, budou mít týmy na pět střídání k dispozici pouze tři přerušení hry a pauzu mezi poločasy. Šestého hráče pak mohou vyměnit v prodloužení.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.