Zářijový kongres FIFA bude pouze online, MS ve futsale až za rok

12. května 2020 12:38 - Curych

Odložený kongres mezinárodní fotbalové federace FIFA se kvůli pandemii koronaviru uskuteční 18. září pouze online. FIFA dnes zároveň oznámila přeložení mistrovství světa ve futsalu v Litvě na příští rok.

 

fifa.com

Původně byl 70. kongres FIFA naplánován na 5. června do etiopské metropole Addis Abeby, ale už v březnu byl po vypuknutí pandemie odložen na zářijové datum. Dnes FIFA oznámila, že akce proběhne pouze v online prostředí.

Federace zároveň informovala, že letos se na přelomu září a října neuskuteční mistrovství světa ve futsalu v Litvě. Turnaj byl přeložen na téměř totožný termín 12. září až 3. října roku 2021. Čeští futsalisté měli o start na MS hrát v dubnu baráž s Chorvatskem, jež ale byla kvůli šíření nemoci covid-19 odložena.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.