Futsalisté vyhráli přípravu s Maďarskem

GYÖR

Čeští futsalisté vyhráli první ze dvou přípravných utkání proti Maďarsku, v Györu v úterý zvítězili 1:0 brankou Martina Dlouhého z 22. minuty. Odveta se bude hrát ve středu v Hodoníně. Národní mužstvo se chystá na jarní kvalifikaci mistrovství Evropy.

Trenér Tomáš Neumann vzal k přípravě do Maďarska řadu nových hráčů a také proto možná měl dlouho navrch soupeř, jenž několikrát nastřelil tyč či břevno.

Nakonec rozhodly nejzkušenější opory: v 22. minutě spolupráce bratrů Marešů po rozehraném rohu znamenala ideální střeleckou pozici pro Dlouhého, který nezaváhal.

Domácí se snažili vyrovnat a měli hodně šancí, ale co nepochytal skvělý brankář Krayzel, to skončilo na konstrukci jeho branky.

Maďarsko - Česká republika 0:1 (0:0)
Branka: 22. Dlouhý.
Sestava ČR: Krayzel, Gerčák - M. Mareš, R. Mareš, Dlouhý, J. Novotný - Kroulík, Kopecký, Janovský, Belej - P. Novotný, Sláma, Oliva, Formánek.

3 : 0 Plzeň - Zlín 3 : 0 dohráno
20240424T18 : 00:00+0200