Živě

Drogba chce řídit fotbal v Pobřeží slonoviny

14. července 2020 15:13 - Abidžan

Bývalý útočník Chelsea Didier Drogba chce být novým předsedou fotbalové federace Pobřeží slonoviny. Na rozdíl od dalších dvou uchazečů ale zatím nedokázal získat podporu alespoň jedné z pěti zájmových skupin, která je ke kandidatuře potřeba. Volby se uskuteční v září.

 

Thierry Gouegnon, Reuters

Dvaačtyřicetiletý Drogba, který ukončil kariéru předloni, spoléhal na podporu hráčské unie. Ta ale nominovala Idrisse Dialla, zatímco další kandidát Sory Diabaté má podporu trenérské unie, rozhodčích a bývalých hráčů. Drogba nyní usiluje o podporu zbývající skupiny, sdružení fotbalových lékařů.

Účastník tří světových šampionátů se proslavil především v dresu Chelsea, s níž získal čtyři tituly v Premier League a triumf v Lize mistrů. Hrál také za Marseille, Galatasaray Istanbul a v MLS za Montreal a Phoenix.

Kuriózní nehoda. Nejlepší střelec Bergama Muriel spadl ze schodů a skončil v nemocnici

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.