Rubriky:

Ostatní

Belgická liga se po rozhodnutí soudu rozšíří z 16 na 18 týmů

31. července 2020 20:08 - Praha

Nadcházejícího ročníku belgické fotbalové ligy se zúčastní osmnáct týmů místo dosavadních šestnácti. Vedení soutěže sáhlo ke změně formátu poté, co Waasland-Beveren uspěl s odvoláním proti sestupu v uplynulé sezoně, předčasně ukončené kvůli pandemii koronaviru.

 

IFM-M

Belgická liga byla v březnu pozastavena a poté v květnu definitivně ukončena. Mistrem byly vyhlášeny FC Bruggy s českým útočníkem Michaelem Krmenčíkem.

Do druhé ligy měl sestoupit poslední celek tabulky Waasland-Beveren, který se však odvolal a u soudu uspěl s obhajobou, že kdyby se liga dohrála, mohl se zachránit.

Krmenčíka s Bruggami čeká v srpnu finále Belgického poháru

Soud navíc vedení soutěže pohrozil pokutou 2,5 milionu eur (asi 66 milionů korun) za každý zápas odehraný bez klubu z východních Flander v lize.

Aby se liga nehrála v lichém počtu 17 týmů, byla rozšířena o oba účastníky druholigové baráže Lovaň a Beerschot, z nichž by za normálních okolností postoupil jen jeden.

Nový ročník belgické ligy odstartuje 8. srpna.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.