Rubriky:

Ostatní

Zidanův tým v benefici pro Haiti remizoval s Benfikou, Poborského si vyžádali fanoušci

25. ledna 2010 23:25 - LISABON

Charitativní zápas fotbalových hvězd na pomoc obětem zemětřesení na Haiti mezi All star týmem Benfiky Lisabon a výběrem světa pod vedením francouzské legendy Zinédina Zidana skončil remízou 3:3. Do zápasu na lisabonském Stadiónu světla ve druhém poločase zasáhli i dva čeští fotbalisté. Za Benfiku nastoupil její bývalý hráč Karel Poborský, za Zidanův tým hrál Pavel Nedvěd. Mezi střelce se však nezapsali.

 

Hugo Correia, Reuters

Za Benfiku dvakrát skóroval útočník Nuno Gomes a trefila se i nedávná posila Eder Luís. V Zidanově týmu mířili přesně Kaká, Robert Pirés a indický útočník Bútia.

Z českých hráčů byl aktivnější Nedvěd, který byl dokonce blízko gólu, ale po přihrávce od rumunské legendy Georgeho Hagiho nestihl prostrčit míč pod brankářem. Dva jeho dobré centry pak spoluhráči nevyužili.

"Jsem velmi rád, že jsem se mohl znovu setkat s tolika skvělými hráči. Hlavní ale je, že jsem tu udělali něco moc důležitého. Snažili jsme se bavit lidi v tak těžké době. Snad to trochu pomohlo," uvedl na oficiálním webu Benfiky Nedvěd, který si zahrál mimo jiné s nejslavnější portugalským sprinterem a trojnásobným mistrem Evropy Francisem Obikwelem.

Poborského si vyžádali fanoušci

Za Zidanův výběr si zahráli mimo jiné Luís Figo, Edgar Davids, Patrick Kluivert, Phillip Cocu, Fernando Hierro, Fabian Barthez, Michael Laudrup, či současné opory Barcelony Thierry Henry a Dani Alvés.

V týmu Benfiky nastoupili vedle současných hráčů, jako jsou Javiér Saviola, Nuno Gomes či Oscar Cardozo, také legendy Rui Costa, Humberto Coeldo, Abél Xavier, Fernando Chalana a Poborský, kterého si vyžádali domácí fanoušci.

Zemětřesení z 12. ledna si na Haiti vyžádalo již 150 000 mrtvých, což ho řadí mezi deset nejničivějších zemětřesení v historii.

Charitativní fotbalový zápas v Lisabonu na pomoc Haiti:
Benfica All Stars - Zidaneova XI 3:3 (2:1)

Branky: 16. a 23. Nuno Gomes, 62. Luís - 15. Kaká, 53. Pirés, 85. Bútia. Rozhodčí: Collina (It.).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní