Živě

Šest let po vraždě brankáře Meyiwy má policie podezřelé

26. října 2020 17:18 - Praha

Přesně šest let po vraždě brankáře jihoafrické fotbalové reprezentace Senza Meyiwy zatkla policie pětici podezřelých a případ se ocitl podle všeho před vyřešením. Policejní ministr Bheki Cele nevyloučil další zatýkání, podle vyšetřovatele Khehly Sitoleho se ale podařilo zadržet i hlavního podezřelého, který tehdejšího kapitána národního týmu zastřelil.

 

"Tentokrát máme konkrétní případ, všechno je podloženo důkazy," sdělil jihoafrickým médiím Sitole. Že se podařilo zadržet podezřelé osoby přesně v den smutného výročí, byla podle něj náhoda.

Tragédie se odehrála 26. října 2014 v domě brankářovy přítelkyně, popové zpěvačky Kelly Khumalové, nedaleko Johannesburgu. Tehdy sedmadvacetiletého Meiwu zastřelil jeden z dvojice ozbrojených lupičů.

Fotbalista podle policie partnerku bránil, byl zasažen do zad a při převozu do nemocnice zemřel.

Dosavadní pátrání po pachatelích bylo neúspěšné a policie opakovaně čelila kritice kvůli selhání a nedostatečné kompetenci.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.