Rubriky:

Ostatní

Šest let po vraždě brankáře Meyiwy má policie podezřelé

26. října 2020 17:18 - Praha

Přesně šest let po vraždě brankáře jihoafrické fotbalové reprezentace Senza Meyiwy zatkla policie pětici podezřelých a případ se ocitl podle všeho před vyřešením. Policejní ministr Bheki Cele nevyloučil další zatýkání, podle vyšetřovatele Khehly Sitoleho se ale podařilo zadržet i hlavního podezřelého, který tehdejšího kapitána národního týmu zastřelil.

 

"Tentokrát máme konkrétní případ, všechno je podloženo důkazy," sdělil jihoafrickým médiím Sitole. Že se podařilo zadržet podezřelé osoby přesně v den smutného výročí, byla podle něj náhoda.

Tragédie se odehrála 26. října 2014 v domě brankářovy přítelkyně, popové zpěvačky Kelly Khumalové, nedaleko Johannesburgu. Tehdy sedmadvacetiletého Meiwu zastřelil jeden z dvojice ozbrojených lupičů.

Fotbalista podle policie partnerku bránil, byl zasažen do zad a při převozu do nemocnice zemřel.

Dosavadní pátrání po pachatelích bylo neúspěšné a policie opakovaně čelila kritice kvůli selhání a nedostatečné kompetenci.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.