Rubriky:

Ostatní

Pozitivní! Nebo ne? Opakované testy fotbalistů Salcburku nepotvrdily nákazu covidem

10. listopadu 2020 11:47 - Praha

Všichni fotbalisté Salcburku měli při opakovaných testech na koronavirus negativní výsledky, první kontrola přitom odhalila šest nakažených. Vedení klubu nyní řeší, jak je možné, že se výsledky testů ve stejné laboratoři tak výrazně liší, a pracuje na tom, aby mohli uvolnit hráče pozvané na reprezentační srazy.

 

Andreas Schaad, ČTK/AP

Salcburk v pondělí ráno oznámil, že odběry z neděle přinesly šest pozitivních výsledků. V reakci na to klub zablokoval odjezdy hráčů k národním týmům. Pondělní opakované testy byly ale všechny negativní.

"Uděláme všechno, co je možné, abychom mohli současná omezení ukončit a umožnit našim hráčům plnit reprezentační povinnosti. Doufáme, že zákaz cestování pro ně úřady brzy zruší," uvedl generální manažer Stephan Reiter v prohlášení.

Zásadní otázkou pro klub nyní je, jak je možné, že dva testy během dvou dnů vykázaly opačné výsledky. "Musíme najít odpovědi, protože jinak to z naší snahy dodržovat všechna preventivní opatření dělá frašku," dodal Reiter.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.