Rubriky:

Ostatní

UEFA zaznamenala rekordní zájem, o vstupenky na fotbalové Euro

1. dubna 2011 14:57 - PARHA

V první fázi předprodeje vstupenek na fotbalové mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině zaznamenala UEFA prostřednictvím svých stránek více než 12 milionů žádostí z celého světa. Tento rekordní zájem převyšuje o 17 procent údaje z minulého turnaje, který se konal v roce 2008 ve Švýcarsku a v Rakousku.

 

Gleb Garanich, Reuters

Zájemci se v úvodní fázi mohli zaregistrovat na stránky UEFA a během března se ucházet o vstupenky. Šťastné majitele určí až losování, které proběhne od 19. do 22. dubna.

Nejvíce žádostí podali příznivci z pořadatelských zemí, kteří tvoří 88 procent z celkového počtu. O šampionát z ostatních evropských zemí projevili největší zájem Němci a Rusové, přestože ani tyto na obyvatele početné země zatím nemají jistotu, že se jejich národní týmy na šampionát kvalifikují.

Další velká vlna zájmu se dá očekávat na podzim po skončení kvalifikace a následném losu základních skupin. Fotbalové svazy, jejichž reprezentace se na šampionát probojují, pak dostanou jako v minulosti určité procento vstupenek na zápasy svých týmů, které nabídnou svým fanouškům. Celkem se k fanouškům dostane 1,4 milionu vstupenek.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.