Šéf brazilského fotbalu Teixeira bude vyšetřován kvůli korupci

12. října 2011 10:28 - RIO DE JANEIRO

Prezident brazilského fotbalového svazu Ricardo Teixeira je podezřelý z praní špinavých peněz a nezákonných finančních převodů. Úřady se rozhodly zahájit vyšetřování poté, co BBC funkcionáře obvinila z braní úplatků od bývalého marketingového partnera FIFA.

 

ČTK

Kromě Teixeiry se podle BBC provinili v letech 1989 až 1999 také další dva členové výkonného výboru FIFA. Jde o šéfa Africké fotbalové konfederace Issua Hayatoua a prezidenta jihoamerické konfederace CONMEBOL Nicoláse Leoze. Od společnosti ISL, která zkrachovala v roce 2001, měli obdržet 175 tajných plateb.

Čtyřiašedesátiletý Teixeira nečelí podobnému obvinění poprvé. Podezření na něj padlo i během korupčního skandálu při volbě pořadatele mistrovství světa pro rok 2018. V minulosti byl funkcionář dvakrát vyšetřován brazilským kongresem a ani jeden z případů nebyl dosud uzavřen.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.