Nejpopulárnějším klubem světa je Real Madrid, první desítce dominuje Anglie

30. prosince 2020 08:58

Celosvětová popularita fotbalových klubů je dá jen těžko měřit, dnes si ale můžeme oblíbenost týmů ověřit třeba na sociálních sítích. Těm vévodí španělští giganti Real Madrid a Barcelona, v závěsu je hned pět klubů z Premier League.

 

Albert Gea, Reuters

Je logické, že fanouškovská základna klubu je spjatá s jeho úspěchy. Proto jsou na špici žebříčku usazené ty nejlepší kluby, kterým vévodí Real Madrid, šestatřicetinásobný mistr Španělska a vítěz třinácti "ušatých pohárů" Ligy mistrů.

"Bilý balet" je dlouhodobě považován za nejúspěšnější klub v historii, svou dominanci potvrdil v letech 2015-18, kdy právě nejprestižnější klubovou trofej ovládl třikrát v řadě.

France Football místo Zlatého míče vyhlásil nejlepší tým historie

Těsně pod vrcholem se nachází rival z Barcelony. Katalánští fanoušci jsou nabaženi úspěchy s posledních let, kdy popularita tradičního velikána rostla společně s fenoménem jménem Lionel Messi.

Nejpopulárnějším klubem z Anglie je znovu ten nejúspěšnější - Manchester United. Dynastie legendárního Sira Alexe Fergusona je sice dávno pryč, i přesto však má organizace z průmyslového Manchesteru obrovskou fanouškovskou základnu. Městský rival Manchester City se nachází na desátém místě.

Někdy je popularita klubů spojená s jedním hráčem. Důkazem je toho Juventus, jehož oblíbenost u fanoušků s příchodem Cristiana Ronalda prudce vzrostla. Do první desítky se žádný jiný klub z Itálie nevešel. Sílu velkých jmen okusili také v Paříži, tým kolem Neymara a Mbappého je na sedmém místě.

Unikátní průzkum. Který fotbalový klub z top soutěží prostřídal nejméně hráčů za celou dekádu?

Nejvíce kluby je v žebříčku zastoupena Anglie. Vedle týmů z Manchesteru se do desítky dostala také Chelsea, Liverpool a Arsenal. Jediným zástupcem z Bundesligy je gigant Bayern Mnichov a dá se očekávat, že jeho popularita se současnými úspěchy rapidně poroste.

Tabulka fotbalových klubů podle fanoušků na sociálních sítích (v milionech)

Klub Facebook Instagram Twitter Celkem
Real Madrid 110 94 36 240
Barcelona 103 92 35 230
Manchester United 73 39 24 136
Juventus 44 45 9 98
Chelsea 48 25 16 89
Liverpool 38 30 16 84
PSG 42 33 9 84
Bayern Mnichov 51 25 8 84
Arsenal 38 19 19 76
Manchester City 39 22 9 70

Popularita podle sociálních sítí je samozřejmě mírně zkreslující, a to díky restrikcím v některých regionech světa, jako je například Čína. Navíc spousta starších lidí sociální sítě neprovozuje. Čísla je proto nutné brát s malou rezervou.

šel, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.