Barcelona získala všechny ceny v anketě magazínu World Soccer

15. prosince 2011 17:19 - LONDÝN

Fotbalisté Barcelony zcela opanovali anketu britského magazínu World Soccer. Nejlepším fotbalistou byl zvolen Lionel Messi, trenérem roku Josep Guardiola a týmem roku se stal právě katalánský celek. Hegemonii Barcelony narušil jen Neymar ze Santosu, který byl označen za nejlepšího mladého hráče.

 

Juan Medina, Reuters

Messi získal více než 60 procent všech hlasů, což se v devětadvacetileté historii ankety nikomu nepovedlo. Dosud nejvíce bylo 54 procent, které získal v roce 1984 současný šéf UEFA Michel Platini.

Druhý letos skončil Cristiano Ronaldo z Realu Madrid, který dostal 9,3 procenta hlasů. Třetí místo připadlo se 7,6 procenta Messiho spoluhráčovi z Barcelony Xavimu. Všichni tři jsou rovněž nominováni na Zlatý míč FIFA.

Guardiola získal cenu před trenérem Uruguaye Oscarem Tabárezem a Alexem Fergusonem z Manchesteru United. Mezi kluby Barcelona porazila Uruguay a Porto.

Pro Messiho a Guardiolu šlo o druhé vítězství, oba byli zvoleni i v roce 2009. Barcelona mezi kluby kralovala v anketě potřetí (2006 a 2009). Loni vyhráli Xavi, José Mourinho a Španělsko.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.