FOTBAL ON-LINE: V silvestrovském derby Sparta s Řepkou porazila Slavii 3:1

31. prosince 2011 11:47 - PRAHA

Poslední fotbalové utkání roku 2011 tradičně obstará sobotní Silvestrovské derby mezi veterány Sparty a Slavie. Už 23. ročník znovu hostí umělý povrch v areálu Slavie v Edenu. Poprvé za veterány Sparty nastoupí Tomáš Řepka s Jaromírem Blažkem, kteří minulý týden ukončili profesionální smlouvu s letenským celkem. Podrobnou reportáž z hlavního utkání sledujte od 12 hodin na Sport.cz!

 

Petr Hloušek, Právo

Program zahájilo v 10:00 derby žáků. O hodinu později vyběhli na trávník veteráni nad 45 let, hlavní zápas hráčů nad 35 let začne ve 12:00.

Na straně Sparty se vedle Řepky s Blažkem objeví například Horst Siegl, Zdeněk Svoboda, Jiří Novotný, Vratislav Lokvenc, Michal Horňák nebo nový vedoucí prvního týmu Sparty Miroslav Baranek. Zahraje si i Luděk Stracený, který dostal výjimku, jelikož mu 35 let bude až v dubnu.

Velká jména ale před derby vytahuje i rivalská Slavia. Tu například posílí současný liberecký tahoun Jiří Štajner, který oslavil pětatřicetiny letos v květnu. Do slávistického dresu se vrátí po patnácti letech.

Chybět naopak bude manažer reprezentace Vladimír Šmicer, který je na horách. Zastoupí ho ale bývalý ligový kanonýr a současný televizní expert Luděk Zelenka. Dále se představí Pavel Kuka, Ivo Ulich nebo Luboš Kozel.

"Taková jména, jako jsou Řepka, Blažek a Štajner, v sestavách jen vítáme. Silvestrovské derby by možná i díky nim mohlo být nejkvalitnější v historii," řekl Václav Čičatka, šéf pořádající agentury Nio Sport. "Co více ke kvalitě říci než to, že bude hrát Štajner, který bojuje o nominaci na Euro," dodal sparťan Jiří Novotný.

Hraje se na 2x25 minut. Finanční výtěžek z akce půjde na konto České transplantační nadace Karla Pavlíka. Přímý přenos vysílá ČT4, on-line reportáž sledujte na Sport.cz.

Silvestrovské derby v Edenu (2x25 minut)
Slavia Praha - Sparta Praha 1:3on-line
Branky: 48. Kuka - 8. Lokvenc, 10. Baranek, 43. Baranek 
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.