Nejlepším dorostencem je Kalas, fotbalistkám vládne Pincová

8. ledna 2012 19:00 - PRAHA

Obránce Tomáš Kalas zvítězil v anketě o nejlepšího českého fotbalového dorostence a může se pyšnit neoficiální nálepkou největšího domácího talentu. Zadák londýnské Chelsea, který hostuje v nizozemském Arnhemu, zvítězil v anketě Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Ocenění v kategoriích neprofesionálního fotbalu byla dnes udělena na pražském Žofíně na galavečeru Grassroots.

 

vitesse.nl

Mezi fotbalistkami triumfovala Veronika Pincová z pražské Slavie, nejlepším futsalistou roku je pošesté v kariéře Roman Mareš z Chrudimi.

Osmnáctiletý Kalas loni s reprezentační devatenáctkou získal stříbro na mistrovství Evropy v Rumunsku a v anketě vyhrál po předchozích dvou vítězstvích sparťana Václava Kadlece. Kalas na Žofín nemohl dorazit, protože je s týmem Arnhemu na zahraničním soustředění. Cenu za něj převzal otec. Kalas zvítězil před slávistou Martinem Hurkou a třetím Filipem Twardzikem ze Celtiku Glasgow.

První vítězství mezi ženami získala slávistka Pincová. Naopak už pošesté si šel pro trofej futsalista Mareš, který se na trůn vrátil po čtyřech letech a ukončil dvouleté panování spoluhráče z Chrudimi Lukáše Rešetára, jenž skončil třetí. Druhé místo obsadil jeden z objevů letošní sezony a nová reprezentační hvězda Michal Seidler z Tanga Brno.

Druhé vítězství ze sebou si připsal příbramský fotbalista Dominik Mašek, který v kategorii o nejlepšího mladšího dorostence zopakoval loňské prvenství. Stálicí je i futsalový kouč Tomáš Neumann. Reprezentační trenér předčil konkurenci už počtvrté za sebou. Loňské vítězství obhájil kouč ženské fotbalové reprezentace Vladimír Hruška.

Anketa FAČR mládežnického fotbalu, fotbalu žen a futsalu:
Nejlepší hráč roku 2011:
Ženský fotbal: 1. Veronika Pincová (Slavia Praha), 2. Lucie Martínková (Sparta Praha), 3. Petra Divišová (Slavia Praha).
Futsal: 1. Roman Mareš (Chrudim), 2. Michal Seidler (Tango Brno), 3. Lukáš Rešetár (Chrudim).
Fotbal - starší dorost: 1. Tomáš Kalas (Chelsea/Arnhem), 2. Martin Hurka (Slavia Praha), 3. Filip Twardzik (Celtic Glasgow).
Talent roku 2011:
Ženský fotbal: 1. Tereza Krejčiříková (Sparta Praha), 2. Kateřina Svitková (Viktoria Plzeň), 3. Eliška Šturmová (Sparta Praha),
Futsal: 1. Matěj Slováček (Era-Pack Chrudim), 2. Radim Záruba (Tango Brno), 3. Michal Seidler (Tango Brno).
Fotbal - mladší dorost: 1. Dominik Mašek (1. FK Příbram), 2. Lukáš Buchvaldek (Sigma Olomouc), 3. Stefan Simič (Slavia Praha).
Trenér roku 2011:
Futsal: 1. Tomáš Neumann (reprezentace ČR), 2. Vlastimil Bartošek (reprezentace Polska a Bohemians 1905), 3. Tomáš Kadlec (Indoss Plzeň).
Ženský fotbal: 1. Vladimír Hruška (reprezentace ČR), 2. Petr Čermák (reprezentace do 19 a 17 let), 3. Jan Bauer (Slavia Praha).
Dorostenecký fotbal (bez pořadí): Jaroslav Hřebík (reprezentace do 19 let), Jiří Štol (KFS Liberec), Stanislav Vajčner (1. FC Slovácko).
Žákovský fotbal (bez pořadí): Martin Janás (Zbrojovka Brno), Ladislav Linda (OFS Kroměříž), Josef Souček (KFS Hradec Králové).
Dívčí fotbal: Eva Haniaková (Sparta Praha).
Cena Fair play FAČR (bez pořadí): Vojtěch Tůma (Sokol Lovčice), Petr Čech (Chelsea/reprezentace ČR), Petr Mikolanda (SK Zápy).
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.