Živě

Majitelé práv na Ligu mistrů: Super liga? Nemají naději na úspěch!

20. dubna 2021 10:03

Majitelé vysílacích práv na Ligu mistrů odsoudili krok dvanácti velkoklubů, které v pondělí oznámily založení konkurenční uzavřené Super ligy. Soutěž označili za hrozbu fotbalu a míní, že nemá šanci na úspěch.

 

Francois Mori, ČTK/AP

Novou ligu založily Manchester United, Juventus, Real Madrid, Liverpool, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Barcelona, Atlético Madrid, AC Milán a Inter Milán.

Kluby by měly mít k dispozici fond ve výši 3,5 miliardy eur (90,7 miliardy korun), zatím však není jasné, kdo by soutěž vysílal. Podle médií proběhlo jednání s Facebookem a Amazonem, obě společnosti to však popřely.

Šéf Realu Madrid Pérez: Bez založení superligy fotbal zemře!

Pokud by se Super liga skutečně rozjela, pro majitele práv na Ligu mistrů by to znamenalo výrazný pokles jejich ceny. Španělská společnost Mediapro je však přesvědčená, že nová liga nebude mít dlouhou životnost.

Smlouvy rušit nebudeme

"Evropské společnosti mají s UEFA smlouvy do roku 2024 a nikdo tyhle smlouvy teď nebude rušit. Jediné, co založení Super ligy způsobí, je zbytečný neklid. Nemají šanci na úspěch, jinak to dopadnout nemůže," řekl agentuře Reuters šéf Mediapro Jaume Roures.

"Jsme si vědomi obav mezi fanoušky i předními představiteli fotbalu. Super liga může výrazně poškodit zdraví fotbalu v zemi," uvedla společnost BT, která vlastní práva na Ligu mistrů pro Velkou Británii.

Velkokluby založily uzavřenou superligu, fotbalová Evropa je tvrdě odsoudila

UEFA pohrozila účastníkům Super ligy vyloučením z domácích soutěží a hráčům zákazem reprezentace. Neúčast hvězd v Premier League a dalších ligách by výrazně ovlivnila i hodnotu vysílacích práv národních soutěží, což by znamenalo nižší příjmy pro menší kluby.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.