Živě

Španělský soud vydal předběžné opatření, jež zakazuje trestat kluby Super ligy

20. dubna 2021 17:55 - Madrid

Španělský obchodní soud vydal předběžné opatření, jež zakazuje fotbalovým federacím FIFA a UEFA bránit 12 velkoklubům v založení Super ligy. Uvedla to agentura Reuters. Není nicméně jasné, jaké pravomoci má madridský soud, jenž řeší obchodní spory, na mezinárodní fotbalové federace sídlící ve Švýcarsku.

 

Massimo Pinca, Reuters

Soud v nařízení uvedl, že FIFA, UEFA a všechny její přidružené fotbalové federace nesmějí přijmout "žádné opatření, které zakazuje, omezuje, limituje či jakýmkoli způsobem podmiňuje" vytvoření Super ligy.

Lídrem nového projektu je prezident Realu Madrid Florentino Pérez a společnost, jež by měla soutěž řídit, má ve španělské metropoli sídlo. Proto se společnost obrátila na španělský soud, aby zabránil zastřešujícím fotbalovým organizacím podnikat proti nové lize kroky. Soud svým opatřením zablokoval FIFA a UEFA minimálně na dobu trvání soudního řízení.

Šéf Realu Madrid Pérez: Bez založení superligy fotbal zemře!

Světová federace FIFA a evropská unie UEFA po oznámení vzniku superligy uvedly, že na 12 zakládajících klubů a jejich hráče uvalí sankce. Klubům hrozí vyřazením z domácích soutěží i z letošní Ligy mistrů, hráčům zákazem reprezentovat na vrcholných turnajích.

Šéf UEFA Čeferin o Super lize: Všichni děláme chyby, vzpamatujte se!

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

 Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.