Do semifinále fotbalového Francouzského poháru postoupil tým ze čtvrté ligy

Paříž

Senzace! Do semifinále fotbalového Francouzského poháru překvapivě postoupil tým ze čtvrté nejvyšší soutěže Rumilly-Valliéres. Největšího úspěchu v klubové historii dosáhlo amatérské mužstvo z Horního Savojska díky úternímu čtvrtfinálovému vítězství 2:0 nad jedním z nejlepších týmů druhé ligy Toulouse.

Do semifinále fotbalového Francouzského poháru překvapivě postoupil tým ze čtvrté nejvyšší soutěže Rumilly-Valliéres. (ilustrační foto)

Blízko další senzaci byl jiný tým ze čtvrté ligy Canet Roussillon, jenž už v této sezoně v poháru vyřadil Marseille. Canet vedl 1:0 nad prvoligovým Montpellier, který navíc hrál od 23. minuty bez kapitána Hiltona vyloučeného za penaltový faul. V druhém poločase ale výsledek otočil ve prospěch favorita dvěma góly zastupující kapitán Andy Delort.

V dnešních dvou čtvrtfinále se střetne úřadující vítěz soutěže Paris Saint-Germain s Angers a Lyon hostí Monako.