Argentina - Kolumbie 1:1, 3:2 pen. Argentina postoupila do finále Copa América. Messi a spol. se o titul utkají s Brazílií

7. července 2021 06:42 - Brasília/Praha

Fotbalisté Argentiny zdolali Kolumbii 3:2 na penalty a po pěti letech si zahrají finále mistrovství Jižní Ameriky. Po 90 minutách skončilo utkání 1:1, když na trefu Argentince Lautara Martíneze ze sedmé minuty odpověděl ve druhé půli Luis Díaz. Svěřenci trenéra Lionela Scaloniho si v neděli zahrají o titul s obhájci z Brazílie.

Andre Penner, ČTK/AP

Argentinci, kteří čekají na triumf první na Copa Américe od roku 1993, dosud na turnaji neprohráli jediný zápas. Po jasném čtvrtfinálovém vítězství nad Ekvádorem (3:0) však nyní museli zdolat Kolumbii až na penalty.

Hrdinou se stal brankář Emiliano Martínez, jenž vychytal hned tři protivníky. Překonali jej Juan Caudrado a Miguel Borja. Za Argentinu se naopak prosadili kapitán Lionel Messi, Leandro Paredes a Martínez. Neproměnil jen Rodrigo De Paul.

Argentinci tak mohou dál usilovat o 15. titul v historii a pokusí se protrhnout sérii čtyř finálových porážek za sebou (2004, 2007, 2015, 2016). Naopak Kolumbie nenavázala na předchozí povedený penaltový rozstřel ze čtvrtfinále s Uruguayí a zahraje si o třetí místo s Peru.

Copa América, fotbalové mistrovství Jižní Ameriky v Brazílii:
Semifinále (Brasília):
Argentina - Kolumbie 1:1 (1:0), na penalty 3:2
Branky: 7. L. Martínez - 61. Díaz. Penaltu proměnili: Messi, Paredes, L. Martínez - Cuadrado, Borja. Penaltu neproměnili: De Paul - Sánchez, Mina, Cardona.
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.