Hašek má nové angažmá. A velmi lákavý cíl

15. července 2021 18:20 - Praha

Vrací se do teritoria, které velmi dobře zná. Fotbalový trenér Ivan Hašek povede libanonskou reprezentaci. Bývalý záložník, kouč českého národního týmu a předseda svazu se tak po roce bez angažmá znovu ocitá na Blízkém východě, a to u týmu, který se nikdy výrazněji v mezinárodním měřítku neprosadil. Teď s ním bude usilovat o premiérový postup na mistrovství světa, které se uskuteční příští rok v Kataru. Libanonský svaz zprávu oznámil na svém webu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Osmapadesátiletý Hašek začal s trénováním v tomto regionu už v roce 2005, kdy vedl ve Spojených arabských emirátech Al Wasl. Později koučoval Al Ahlí, se kterým vyhrál titul, saúdskoarabský Al Hilál, katarský SC Katar a naposledy v SAE Emirates Club a Fudžajru, kde mu loni v létě vypršela roční smlouva.

Bývalý reprezentační kapitán Hašek k pěti hráčským titulům ve Spartě přidal na přelomu milénia další dva jako kouč. Později vedl Štrasburk, Kóbe či St. Étienne, v roce 2009 byl zvolen předsedou FAČR. Souběžně krátce trénoval českou reprezentaci, po dvou letech na funkci předsedy rezignoval.

Libanon, který je ve světovém žebříčku na 93. místě, dosud vedl bývalý reprezentační kapitán Džamal Tahá. Ten s týmem postoupil do závěrečné fáze kvalifikace MS i na mistrovství Asie v roce 2023.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.