Česká televize získala práva na EURO 2024 a 2028

8. října 2021 12:31 - Praha
(Aktualizováno: 8. října 2021 13:36)

Česká televize oznámila, že se jí podařilo získat vysílací práva na evropské fotbalové šampionáty 2024 a 2028 i další tři cykly Ligy národů. Divákům nabídne také všechny zápasy české reprezentace, a to až do roku 2028.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ztratili domácí Fortuna ligu i Ligu mistrů, reprezentace jim ovšem zůstává. Součástí sady nově získaných práv je i vysílání zápasů národního týmu v kvalifikacích na EURO 2024, MS 2026 a EURO 2028 i všech přátelských utkání konaných v následujících sedmi letech.

"Podle uzavřené dohody s majitelem evropských televizních práv bude moci Česká televize vysílat turnaje EURO 2024 a 2028. Právě díky tomu dokážeme českému divákovi nabídnout to nejzajímavější z evropského fotbalu, včetně kvalifikačních zápasů. Získání nové licence rozšiřuje široké portfolio sportovních disciplín, které přinášíme tuzemským fanouškům," říká generální ředitel Petr Dvořák na webu České televize.

Jak dodává, ČT se musela účastnit vypsaného tendru a svůj zájem o vysílací práva před mezinárodní komisí obhájit.

Oslava proměněné penalty? Inspiroval jsem se zápasníkem MMA, přiznává Patrik Schick

Sport.cz, FAČR

"Sportovní práva jsou poslední roky problémem všech veřejnoprávních vysílatelů. Enormní divácký zájem otevírá významné možnosti pro prezentace reklamních a sponzorských partnerů, což ze sportovních práv činí cenný obchodní artikl, který v posledních letech získávají díky svým finančním možnostem stále častěji velké nadnárodní společnosti a nikoli vysílatelé veřejné služby," avizuje generální ředitel.

"Přesto Česká televize usiluje, aby diváci o vysílání zásadních sportovních událostí ve volně šířeném vysílání nepřišli," dodává Dvořák, který se problematikou a vyjednáváním sportovních práv zabývá i jako viceprezident Evropské vysílací unie.

Kdo bude hrát proti Walesu na krajích obrany? Ještě se rozhodujeme, říká Jaroslav Šilhavý

Sport.cz, FAČR

Vedle práv na mistrovství Evropy získala ČT možnost vysílat i další tři cykly Ligy národů. "Pro následující tři ročníky jsme získali možnost našim divákům přinést zápasy české fotbalové reprezentace z Ligy národů. Doplňujeme tak portfolio již získaných práv na vysílání z mistrovství světa ve fotbalu 2022 a Evropskou ligu i Konferenční ligu, které můžeme zatím vysílat do roku 2024," shrnuje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.