Euro v roce 2020 chce podle německého funkcionáře hostit 32 zemí

19. září 2013 22:31 - Hamburk

O spolupořádání fotbalového mistrovství Evropy v roce 2020 má zájem 32 zemí. Počet kandidátů prozradil generální sekretář Německého fotbalového svazu Helmut Sandrock. Oficiálně budou uchazeči, mezi kterými je i Česká republika, oznámeni v pátek na zasedání výkonného výboru UEFA v Dubrovníku.

 

Michal Doležal, ČTK

"Kandidátů je mnohem víc, než jsem já i mnozí další očekávali," řekl Sandrock, jehož svaz vysílá do boje Mnichov s Allianz Arenou, kde hraje vítěz Ligy mistrů Bayern.

Evropský šampionát se za sedm let poprvé uskuteční ve 13 evropských městech. UEFA v pátek zveřejní jména všech uchazečů, kteří splnili podmínky. Do 25. dubna příštího roku musejí zájemci připravit podrobnou kandidaturu. Konkrétní města budou vybrána za rok v září.

Dvanáct zemí dostane "balíček" tří zápasů základní skupiny a jednoho vyřazovacího duelu (osmifinále, nebo čtvrtfinále). Třináctá země bude mít právo hostit obě semifinále a finále, která se budou hrát na jednom stadionu, jenž musí mít minimální kapacitu 70 000 diváků.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.