Ukrajinští fanoušci rasisticky uráželi vlastního hráče. Reprezentace na to zřejmě doplatí

21. září 2013 10:38 - Kyjev
(Aktualizováno: 21. září 2013 12:00)

Ukrajinskému fotbalovému národnímu týmu hrozí trest za rasistické projevy fanoušků v nedávném utkání kvalifikace MS proti San Marinu ve Lvově. Podle místopředsedy ukrajinského svazu Serhije Storoženka se totiž případem zabývá FIFA a jako postih může přijít třeba uzavření stadionu na příští domácí zápas nebo odebrání tří bodů v tabulce.

 

Gleb Garanich, Reuters

„Těžko mluvit o nějakém termínu, ale očekáváme, že FIFA rozhodne do 27. září," citovala Storoženka agentura Reuters.

Podle něj asi třicet fanoušků vydávalo opičí skřeky směrem k ukrajinskému reprezentantovi brazilského původu Edmarovi, který přispěl jedním gólem k vítězství 9:0 nad San Marinem. Pozorovatel organizace FARE, která bojuje proti rasismu v evropském fotbale, navíc na lvovském stadionu zaznamenal transparenty s rasistickými hesly a obří dres s číslem 88, které odkazuje na nacistický pozdrav Heil Hitler.

„Už jsme na svazu propustili osobu, která měla na starosti vztahy s fanoušky," uvedl Storoženko.

Ukrajina je ve skupině H na druhém místě o bod za Anglií a má stejně bodů jako třetí Černá Hora. V závěru kvalifikace bude hrát doma 11. října s Polskem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: