Pelé napsal novou knihu. Váží 15 kilogramů a stojí téměř 50 tisíc korun

17. října 2013 14:34 - Sao Paulo

Legendární brazilský fotbalista Pelé napsal knihu doslova za všechny peníze. Patnáct kilogramů vážící autobiografie s názvem 1283 podle počtu branek, které dvaasedmdesátiletý Brazilec nastřílel, totiž vyjde na 1225 eur a sběratelské vydání dokonce na 1875 eur (asi 48 tisíc korun).

 

Twitter

Pelého kniha má také stejný počet kapitol (1283) a do prodeje půjde ve vybraných knihkupectvích i totožný počet kusů, každý podepsaný bývalým slavným útočníkem, který hájil převážně barvy Santosu.

V pětisetstránkové publikaci bude přes 500 fotografií. "Když jsem si procházel všechny ty obrázky, měl jsem slzy na krajíčku. Vzpomněl jsem si na všechny lidi, kteří mi během kariéry fandili a podporovali mě - rodinu, přátele, spoluhráče, fanoušky..." napsal Pelé na sociální síti Twitter.

Kniha byla představena ve středu v Sao Paulu, další podobné akce jsou na programu v nejbližších dnech v New Yorku, Londýně a Dubaji. Prodej luxusní autobiografie bude zahájen v pondělí.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: