VIDEO: FIFA zveřejnila nominaci na Gól roku. Zvítězí Ibrahimovicovy famózní nůžky?

11. listopadu 2013 19:16 - Curych

Vyhlášený kanonýr Zlatan Ibrahimovic, brilantní technik Neymar, ale i dvě zástupkyně něžného pohlaví Australanka Lisa de Vannaová a Francouzka Louisa Necibová figurují v desetičlenné nominaci 5. ročníku ankety o Cenu Ference Puskáse za Gól roku FIFA. Fotbaloví fanoušci v internetovém hlasování na stránkách mezinárodní federace do 9. prosince rozhodnou o trojici finalistů.

Naposledy získal prestižní ocenění pojmenované po legendárním maďarském ostrostřelci Slovák Miroslav Stoch, tentokrát je žhavým favoritem Ibrahimovic. Vytáhlý švédský útočník je v nominaci za famózní střelu nůžkami v loňském listopadovém utkání proti Anglii. Kanonýr PSG se trefil jen pár hodin poté, co FIFA odstartovala čtvrtý ročník hlasování o nejhezčí branku sezóny, jeho mimořádný gól tak byl zařazen do ankety až letos.

Brazilský kouzelník Neymar už Puskásovu trofej doma má, v nominaci byl i loni a nechybí ani letos - v červnovém Poháru FIFA se blýskl parádní gólovou střelou bez přípravy v utkání s Japonskem. O přízeň fanoušků se ucházejí rovněž italský reprezentant Antonio di Natale z Udine za nádherný volej v utkání italské ligy proti Chievu či dalekonosná trefa Daniela Ludueny v nejvyšší mexické soutěži.

Z trojlístku finalistů budou fotbaloví příznivci vybírat ve druhém kole hlasování. Jméno vítěze bude vyhlášeno 13. ledna příštího roku na galavečeru v Curychu spojeném s předáváním Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa.

mm, Sport.cz

Kdo by měl podle vás získat Cenu Ference Puskáse za rok 2013?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.