Rubriky:

Ostatní

FIFA přepadla hráče Bayernu a odebrala jim vzorky na vytvoření krevních profilů

14. listopadu 2013 12:17 - Johannesburg

Fotbalisté Bayernu Mnichov zažili minulý týden přepadovou kontrolu antidopingového týmu FIFA, který hráčům odebral vzorky krve, z nichž vytvoří jejich profily. Šéf lékařské komise FIFA Jiří Dvořák na konferenci v Johannesburgu potvrdil, že federace chce krevní profily hráčů využívat k dopingovým kontrolám před mistrovstvím světa.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Podle Dvořáka už mají za poslední rok podobné odběry za sebou hráči Barcelony, Chelsea, uruguayského Monterrey či brazilského Santosu. FIFA už získala databázi krevních profilů takřka 700 předních světových fotbalistů.

Na základě krevních profilů vytvoří FIFA fotbalistům biologický pas, díky němuž je snazší určit při dopingových kontrolách jakékoliv podezřelé odchylky.

FIFA navíc jako jedna z prvních federací zavede novou technologii testů moči zaměřenou na odhalování užití steroidů. Proceduru, která biologické pasy ještě zpřesní, využije příští rok na světovém šampionátu v Brazílii.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.