Fotbalisté River Plate vyhráli Jihoamerický pohár

Fotbalisté River Plate vyhráli Jihoamerický pohár, druhou nejvýznamnější klubovou soutěž kontinentu po Poháru osvoboditelů. Argentinský tým porazil ve středeční odvetě finále 2:0 kolumbijské mužstvo Atlético Nacional a získal první mezinárodní trofej po 17 letech.

Fotbalisté River Plate se radují z triumfu v Jihoamerickém poháru.

Úvodní finálový duel minulý týden v Medellínu skončil remízou 1:1. O vítězství v odvetě se postarali góly shodně hlavou Gabriel Mercado a Germán Pezzella. Triumf je pro fotbalisty River Plate o to sladší, že v semifinále vyřadili svého největšího rivala z Buenos Aires Bocu Juniors.

River Plate mohou ještě zakončit úspěšný týden ziskem ligového titulu. Do nedělního závěrečného kola nicméně jdou s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Racing Club.

Fotbalový Jihoamerický pohár - finále:
River Plate - Atlético Nacional 2:0 (0:0), první zápas 1:1, vyhrálo River Plate.