Rubriky:

Ostatní

Blatter už nebude bojovat za FIFA, ale pouze za sebe

29. prosince 2015 09:20 - Curych

Potrestaný předseda FIFA Sepp Blatter je zklamaný z postoje světové fotbalové federace, která ho prý zradila. Proto už za ni devětasedmdesátiletý funkcionář nebude bojovat, ale bude usilovat pouze o očištění vlastního jména.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

Blatter byl spolu s šéfem UEFA Michelem Platinim v říjnu suspendován kvůli podezření z korupce a před Vánoci dostali oba od etické komise FIFA osmiletý zákaz působení ve fotbale. Důvodem trestu byla platba dvou milionů švýcarských franků, kterou Platini od Blattera obdržel v roce 2011.

Sportovní speciál 2015 najdete na special.sport.cz/2015

"Už nebojuji za FIFA," řekl v magazínu Bunte Blatter, který se stejně jako Platini proti trestu odvolal k arbitráži CAS. "Opustili mě, proto už budu bojovat pouze za sebe," přidal s tím, že nešlo o úplatek, ale že předsedovi UEFA zaplatil za poradenské služby.

Kromě Blattera s Platinim bylo v rámci rozsáhlé korupční aféry zadrženo 27 fotbalových činovníků, kteří čelí obvinění z korupce při prodeji vysílacích práv. Americké a švýcarské úřady také prověřují možné uplácení při volbách pořadatelů světových šampionátů v letech 2018 (Rusko) a 2022 (Katar).

Skandál kolem FIFA vypuknul v květnu po kongresu FIFA. Blatter, který vede federaci do roku 1998, na něm sice opět vyhrál prezidentské volby, krátce nato však dal funkci k dispozici. Jeho nástupce bude zvolen v únoru.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.