Rubriky:

Ostatní

Messi dorazil k soudu. O ničem jsem nevěděl, důvěřoval jsem tátovi, řekl

2. června 2016 17:21 - Barcelona

Lionel Messi už u soudu při pokračování řízení o daňovaných nesrovnalostech nechyběl. A také vypovídal. Vyjádřil se ovšem, že nevěděl nic, co by se týkalo těchto záležitostí. Necítí, že by se něčeho úmyslně dopustil. "Hrál jsem fotbal, nic jsem nevěděl," tvrdila podle zahraničních médií barcelonská fotbalová hvězda, která je obviňována, že Španělsko na daních s otcem ošidila o 4,2 miliónu eur.

 

Albert Gea, Reuters

Messi se vyjádřil, že v těchto záležitostech plně důvěřoval otci. Necítil, že by se něčeho dopouštěl, když byl žádán, aby podepisoval příslušné smluvní dokumenty o poskytnutí osobnostních práv. Zdůraznil, že neměl tušení, že by se tím mohl podílet na daňových únicích.

Otec přidal, že přípravu smluv měli na starost právníci. "Jediné, co jsem synovi řekl, že o jeho práva se postará určená společnost," uvedl Jorge Messi.

Hráčovi advokáti sdělili, že jejich klient neměl nikdy čas na to, aby četl a podrobně analyzoval tyto smlouvy.

Verdikt se očekává příští týden

Barcelonský fotbalista poté, co zkraje tohoto týdne vynechal pro zranění úvod soudního řízení, už ve čtvrtek vypovídal. Verdikt se očekává nejdříve příští týden.

Osmadvacetiletý Argentinec s otcem čelí obvinění, že v letech 2007 až 2009 nezaplatili v přepočtu více než 114 miliónů korun. K oklamání úřadů měli využít tzv. daňových rájů v Belize a Uruguayi. Oběma hrozí trest vězení až na 22 měsíců. Podle španělských zvyklostí se však při trestech pod dva roky za nenásilnou trestnou činnost do vězení neposílá.

V roce 2013 učinili nápravnou platbu ve výši 5 miliónů eur, což se mělo rovnat výši nezaplacené daně plus úroky. Soud loni rozhodl, že by to tímto krokem nemělo být vyřešeno.

Messimu soud a také zranění komplikuje nejbližší fotbalový program. Zdravotní potíže si přivodil v pátečním přípravném utkání Argentiny s Hondurasem. Blížící se mistrovství Jižní Ameriky by však zmeškat neměl.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.