Rubriky:

Ostatní

Trapas střídá trapas! Uruguaycům hráli špatnou hymnu, Chilanům ji přerušili Pitbullovým hitem

7. června 2016 13:32 - Santa Clara

Další pořádnou ostudu si uřízli organizátoři letošního ročníku turnaje Copa América. Příčinou dalšího faux pax se stala znovu státní hymna. Zatímco v neděli omylem zahráli Uruguaycům chilskou národní píseň, tentokrát pustili Chilanům během jejich hymny před začátkem duelu s Argentinou oblíbený hit populárního amerického rappera Pitbulla Mr. Worldwide.

Jde o mimořádný ročník. Mistrovství Jižní Ameriky se letos hraje ke 100. výročí založení fotbalové federace CONMEBOL a jeho hostitelem jsou Spojené státy americké.

Na pořadatele amerického šampionátu se zatím snáší vlna kritiky. Důvodem jsou státní hymny, které organizotáři tradičně pouští před začátky zápasů. Uruguayci, kteří v historii ovládli turnaj patnáctkrát, se na sebe v průběhu hymny před zápasem s Mexikem jen nevěřícně dívali. Místo národní písně "Orientales, la Patria o la Tumba" totiž k úžasu všech poslouchali chilskou státní hymnu.

Těžko říct, jak moc Uruguayce tato chyba v zápase rozhodila, každopádně Mexiku podlehli 1:3.

Organizátoři se sice okamžitě omluvili, nicméně jejich minely tím neskončily. Fotbalistům Chile pustili před utkáním s Argentinou správnou hymnu, jenže po chvilce ji přerušil song Mr. Worldwide od rappera Pitbulla. Veškerý zvuk byl následně vypnut a hráči s fanoušky museli závěr hymny dozpívat bez hudebního doprovodu.

Chilané nakonec na stadiónu v kalifornské Santa Claře prohráli 1:2.

jsv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.